
Improvizační divadlo pro Jakuba znamená únik od každodenní všednosti a příležitost být beztrestně kreativní. Tento prostor pro spontánní tvoření ho původně přilákal k improvizaci a je to také důvod, proč se k ní po pauze vždy rád vrací. Jakub si cení především možnosti užívat si každý okamžik na jevišti se spoluhráči, pozorovat, co společně vytvoří a nadále se těší na to, co mu improvizační divadlo přinese.
V improvizačním divadle Jakub Šebek, známý také jako Obelix, působí s přestávami již cca osm let. Původně si pohrával pár let s činohrou, ale nyní se jeho herecký zájem upřel naplno na impro.
Jakub své první kroky udělal v rámci skupiny RACI, kde si osvojil základy improvizace. Jeho oblíbenou schopností je vytváření a manipulace s imaginárními předměty, což pomáhá nejen divákům, ale jemu samotnému se naplno ponořit do scény a vykreslit ji.
Mimo jeviště se Jakub věnuje architektuře, fotografování, práci s AI, 3D tisku. Přiznává, že je trochu workoholik, což se odráží i v jeho rozkročení se mezi mnoha dalšími aktivitami. Nejraději však aktuálně tráví čas při tvorbě své zahrady, kde při vůni vlhkého hlíny a nařezaného dřeva vypne hlavu.

